Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Liencres

Liencres - informace o letovisku

V oblasti Kantábrie se rozkládá malebná obec Liencres se 700 obyvateli. Centrum leží asi kilometr od severního pobřeží, které je omýváno Biskajským zálivem. Toto rozmanité pobřeží je lemováno četnými písečnými plážemi, které přitahují každoročně více a více turistů. V Liencres tak najdete kvalitní služby a dostatečné zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích, zábavních i sportovních zařízení. Liencres je ideálním místem pro strávení pohodové a klidné dovolené.

V této přímořské oblasti dokonale kontrastují bílé pláže s azurově modrým mořem a nádhernou zelenou krajinou. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto si je oblíbily také rodiny s dětmi a méně zdatní plavci. Na své si zde přijdou jak milovníci potápění a šnorchlování, tak i vyznavači nejrůznějších vodních sportů.

V blízkosti Liencres se na území o rozloze 195 ha rozprostírá unikátní přírodní park Dunas de Liencres. Vyhlášen byl v roce 1986 a rozkládá se kolem ústí řeky Pas. Najdete zde krásné zátoky s plážemi, krajinu porostlou borovicemi a rozsáhlý systém písečných dun. Mezi nejoblíbenější pláže patří Valdearenas nebo Canallave. Pláže jsou orientovány na severozápad a nabízí tak skvělé podmínky pro surfování. Na plážích se nachází písečné duny, které jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších na severu Španělska. Jsou zajímavé především geomorfologicky a zdejší krajina také ekologicky.

V parku se zejména v zimních měsících vyskytují hejna stěhovavých ptáků. Svůj domov zde našlo také množství endemických druhů savců a plazů. Návštěva parku je pro veřejnost zcela zdarma. Pokud budete chtít získat nějaké přesnější informace, vydejte se do turistického informačního centra ve městě Piélagos.

Liencres leží asi jen 9 km západním směrem od zajímavého města Santander, které je hlavním městem Kantábrie. Leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města stojí palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii. Palác není přístupný veřejnosti. Asi 3 kilometry od Santanderu byly v roce 1991 objeveny jeskynní malby v jeskyni La Garma.

Za výlet rozhodně stojí také známá jeskyně Altamira, kde byly v roce 1886 nalezeny pravěké nástěnné malby, převážně s motivy zvířat. Jeskyně je jedním z prvních významných dokladů o vyspělosti pravěkého výtvarného umění a zároveň svědectvím o životě paleolitických lidí. V dnešní době je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za unikát v paleontologickém umění.

Dalšími zajímavými letovisky v oblasti jsou například Snatillana del Mar, Santa Cruz de Bezana, Peňa Castillo nebo Sancibrian.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA