Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tudes

Tudes - informace o obci

Tudes je malá vesnička ležící ve vnitrozemí severošpanělské Kantábrie. Okolí vyniká neobyčejnou krásou, příroda je zde velmi rozmanitá a téměř nedotčená. Krajiny kolem Tudes je doslova posetá dalšími typicky španělskými malebnými vesničkami. Nabízí se tak skvělé možnosti pro podnikání pěších i cyklistických výletů. 

Oblast je však hojně navštěvovaná také v zimním období, jelikož leží v blízkosti národního parku Picos de Europa, kde jsou ideální podmínky pro provozování všemožných zimních sportů. Tento vápencový masív se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. Národní park je ideálním místem pro milovníky horské turistiky a horolezectví. V této krásné přírodě žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský.

V údolí, asi 7 km od Tudes se nachází živé trhové městečko Potes, které je střediskem horolezectví, horské cykloturistiky, plavby na kánoích, jízdy na koních a pěší turistiky. Najdeme zde obchody vybavené nejrůznějším specializovaným příslušenstvím pro všechny druhy sportů.

V centru Tudes najdete dostatek obchodů, restaurací, barů i podniků s večerní zábavou. Navštivte proto některou z místních restaurací a pochutnejte si na typických specialitách kraje. Město se totiž pyšní jedinečnou gastronomií a proslulo výrobou alkoholického destilátu s názvem Orujo. V létě se Tudes stává pravidelně dějištěm celé řady lidových slavností.

Přibližně 100 km je vzdáleno také město Santander, které je hlavním městem Kantábrie. Leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města najdete řadu významných památek. Stojí zde například palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii, který však bohužel není přístupný veřejnosti.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA