Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Peralada

Peralada - informace o obci

Ve vnitrozemí regionu Girona, nedaleko prosluněného španělského pobřeží Costa Brava se rozkládá příjemné městečko Peralada, které se proslavilo především výrobou velmi kvalitních dezertních a šumivých vín.  Žije zde kolem 1500 obyvatel, kteří se věnují převážně právě vinařství, zemědělství a dnes již také turistickému ruchu.

Nejvýznamnější stavbou tohoto katalánského města je mohutný středověký hrad, který byl vybudován mezi 14. a 17. stoletím. Jsou na něm patrné jak gotické, tak i renesanční prvky. Další zajímavou stavbou je palác Palau de Peralada, v němž je umístěno několik muzeí a knihovna. V této knihovně je možné vidět historická vydání slavného Cervantesova románu Don Quijote.

Návštěvníkům je v obci k dispozici řeznictví, pekařství, potraviny, supermarket, lékárna, restaurace, bar a dokonce i kasino. V místních restauracích nezapomeňte ochutnat skvělé katalánské víno. V Peralada se každoročně koná hudební festival, který je situován do přírodního divadla v zámecké zahradě. Pod hvězdnou letní oblohou si tak můžete vychutnávat líbivé melodie nejrůznějších interpretů.

Do Peralada rádi jezdí milovníci golfu, zahrát si zde mohou na 18 jamkovém golfovém hřišti Club de Golf de Perelada, které má délku téměř 6 km. Hřiště je v provozu od roku 2001. Další hřiště Pitch and Putt disponuje 9 jamkami a cvičnými plochami. Jsou zde však i mnohé další možnosti sportovního vyžití.

Peralada je nádherné a malebné městečko, které každého návštěvníka okouzlí svou jedinečnou atmosférou. Je vhodné především pro turisty, kteří touží po klidné a ničím nerušené poznávací dovolené. Z Peralada se můžete vydat do okolních letovisek i na pobřeží Středozemního moře. Stačí využít některého z pravidelně jezdících autobusů. Navštívit tak můžete například městečko Figueres, starodávné Empuries, románský klášter v Sant Pere de Rodes nebo úžasné písečné pláže u Empuriabrava a Roses.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA