Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Falset

Falset - informace o městě

Vnitrozemské městečko Falset je situováno ve španělské provincii Priorat a je zároveň jejím hlavním městem. Tato provincie je jednou z nejstarších vinařských oblastí v Katalánsku, které se proslavila svým kvalitním, silným a poměrně dost alkoholicky bohatým červeným vínem. 

Díky tomu, že kvašení vína v Priorat pokračuje až do 18 % alkoholu, stalo se jakýmsi světovým unikátem. Kvůli tomu také patří mezi nejdražší vína ve Španělsku, vyrábí se v kvalitě Crianza, Rezerva a Gran rezerva. Vína mají velmi tmavou barvu a voní po ostružinách.

Falset je tak jedním z míst, kde se tato vína ve velkém produkují a většina ze zdejších asi 2 a půl tisíc obyvatel se živí vinařstvím již po několik století. Obec má bohatou historii, což dokazuje množství pamětihodností, které najdeme v jejím centru. Určitě si nenechte ujít návštěvu původně románského hradu. Zajímavé jsou rovněž zbytky zdiva Portálu del Bou, Ermite Sant Gregori a muzeum v paláci Condes de Azara. Na krásném historickém náměstí Plaza de lsa Quartera stojí budova radnice, která byla v minulosti palácem knížete Medinacelli.

Z Falset se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do okolních letovisek i významnějších měst. Přibližně 42 km západně leží Tarragona, asi 92 km je vzdálena Lleída a navštívit můžete také 30 km vzdálené město Reus.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA