Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Queixans

Queixans - informace o obci

Na samém severu Španělska se v oblasti Baixa, nedaleko francouzských hranic rozkládá malá horská vesnice Queixans. Leží v Katalánsku, v nadmořské výšce 1125 metrů a žije zde jen okolo 100 obyvatel. Obec je oblíbená především díky překrásné horské krajině, která jej obklopuje. V okolí se rozkládají husté a rozsáhlé lesy, proto je příroda v okolí naprosto unikátní a nedotčená.

Queixans je ideálním místem dovolené pro všechny aktivnější turisty. V létě se zde můžete věnovat rybaření, raftingu, golfu na 18 jamkovém hřišti, tenisu i jízdě na kánoi. Okolní kopce a horská krajina je ideální pro horskou turistiku, horolezectví, paragliding a na své si zde přijdou všichni milovníci přírody a dobrodružství.

V blízkosti obce byl vyhlášen chráněný přírodní park Parc Natural del Cadí-Moixeró. Následně byla vyhlášena také rezervace Reserva Nacional de Caca de la Cerdanya. Oblast je hojně vyhledávaná i během zimních měsíců, kdy se v 7 km vzdálených letoviscích La Molina a La Masella konají lyžařské sjezdy. Vydat se k nim můžete buď autem, nebo vlakem z místního nádraží.

Queixans je výborným výchozím bodem pro různé exkurze do celého regionu. Navštívit můžete například i pozoruhodný zámek Torre del Riu. Přibližně 4 km odtud se nachází městečko Puigcerda, za návštěvu stojí také Torrent se svými historickými kamennými domy. Pokud máte k dispozici auto, můžete si zajet i do trošku vzdálenějších měst, jako je Barcelona nebo Girona.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA