Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tamariu

Tamariu - informace o letovisku

Městečko Tamariu nacházející se na severovýchodě regionu Girona bývá právem nazýváno klenotem pobřeží Costa Brava. Jakmile jej navštívíte, zjistíte, v čem tkví jeho jedinečnost a šarm. Je to jedno z mála míst na tomto pobřeží, které doposud nebylo zasaženo masivním turistickým ruchem a stále odolává náporu turistů.

Tamariu je krásné a netypické letovisko pyšnící se uchvacující nedotčenou přírodou. Během pěších výletů můžete prozkoumávat rozmanitou krajinu, místní faunu i flóru. Kopce jsou porostlé piniovými háji. Stále bývá označováno jako rybářská vesnice, která je ukryta mezi významnými turistickými letovisky Palafrugell a Blanes. Žije zde jen 150 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je převážně rybolov a zemědělství.

Největším lákadlem jsou četné odlehlé písečné pláže, které svým návštěvníkům poskytují dostatek soukromí. Užívat si zde můžete potápění, šnorchlování, plachtění, vodního lyžování a dalších zajímavých vodních sportů. V Tamariu můžete využít také tenisové kurty, nebo se vydat na 10 km vzdálené golfové hřiště s 18 jamkami v městečku Pals.

I přes svou nedotčenost nabízí Tamariu ve svém centru několik restaurací nabízejících typicky španělské speciality, najdete zde i bary a diskotéku. Nakoupit si můžete v malých obchůdcích s potravinami a základním zbožím. V Tamariu narazíte i na některé zajímavé katalánské pamětihodnosti.

Tamariu má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními letovisky, vydat se tak bez problémů můžete třeba do destinace Begur, Pals, Palamós, Palafrugell nebo Flaca. O něco vzdálenější jsou větší města Girona a Barcelona. Přibližně 50 km od Tamariu se nachází francouzské hranice.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA