Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pals

Pals - informace o letovisku

Na katalánském pobřeží Costa Brava se rozkládá jedno z nejoblíbenějších letovisek Španělska - Pals. Toto přístavní město si totiž dokázalo po mnoho let uchovat svou původní atmosféru, kulturu a přitažlivé je tak díky velmi bohaté historii. I když je právě v Pals největší koncentrace turistů, dokázalo si zachovat co možná nejvíce ze své středověké atmosféry. Ve městě se nachází mnoho umělecko-historických památek.

V ulicích tohoto historického městečka se dnes můžete setkat se zástupci snad všech evropských zemí. Potkáte zde Brity, Francouze, Němce, Dány, Holanďany, Belgičany a mnoho dalších národností. Největším lákadlem jsou bezesporu zdejší nádherné písečné pláže, kde se můžete věnovat nejrůznějším druhům vodních sportů, nebo jen tak relaxovat a chytat bronz. Pláže mají pozvolný vstup do průzračně čistého Středozemního moře, proto jsou vhodné pro malé děti i nezkušené plavce. Na své si zde díky pestrému podmořskému životu přijdou také milovníci potápění a šnorchlování. Hodně oblíbený je také jachting nebo vodní lyžování. Na pláži dlouhé 3 km si za malý poplatek můžete pronajmout lehátka nebo slunečníky.

K oblíbenosti letoviska přispívají také 3 golfové kluby Golf Playas de Pals, luxusní hotely i skvělé zahradní restaurace. V centru města je návštěvníkům k dispozici spousta obchodů se suvenýry, oblečením i potravinami, na skleničku dobrého vína si mohou zajít do některého z barů. O večerní zábavu se postarají diskotéky, noční podniky a kluby s živou hudbou.

S Pals sousedí další skvělé letovisko Begur, které je snad nejluxusnějším letoviskem na pobřeží Costa Brava. Město bylo vystavěno na kopci a působí harmonickým dojmem. Jeho tradiční španělský ráz dokonce nenarušila ani moderní zástavba hotelů.  Pro mnoho lidí je návštěva Beguru nezapomenutelným zážitkem. Jeho dominantou je zřícenina malého kamenného hradu pocházejícího z přelomu 15. a 16. století. Kromě něj se ve městě nachází mnoho dalších zajímavých architektonických památek, prohlédnout si můžete kupříkladu židovskou čtvrť, turecké lázně nebo katedrálu. V okolí se rozprostírají zalesněné kopce a nedotčená příroda lákající k procházkám. Begur je tak právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst v této části Španělska.

Z Pals se můžete vydat také za poznáním historického města Girona, nebo navštívit 165 km vzdálenou Barcelonu. Zas návštěvu stojí také okolní letoviska Flaca, Palmós nebo město Palafrugell.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA