Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grado

Grado - informace o městě

Na severu Asturie se nachází malá obec Grado, kde žije přibližně 12 tisíc obyvatel. Vyhledávaná je zejména pro svou ideální polohu nedaleko pohoří Picos de Europa. Vápencový masív Picos de Europa se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. Tento národní park je ideálním místem pro milovníky horské turistiky a horolezectví. V jeho krásné přírodě žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský.

Obec Grado se tak stala dobrým výchozím místem pro pěší výlety všech délek a náročností. Nabízí také dostatek možností pro zkušené horolezce, ale do hor můžete vyrazit třeba i na koni. Tento jedinečný kraj láká každoročně spousty turistů z celé Evropy. Za návštěvu také stojí jedinečný přírodní park Lagos de Cavadonga. Na řece Narcea jsou navíc skvělé možnosti rybolovu.

Kromě přírodních krás se může Grado pochlubit také ještě spoustou historických památek, proto jej hojně navštěvují také milovníci historie. Mezi nejvýznamnější památky patří historický areál Palacio de Miranda Valdearzana, kaple los Dolores, el Palacio de la Marquesa de Fontela, kostel San Pedro, Etnografické muzeum a mnoho dalších. Grado je krásné městečko s nepřebernými možnostmi turistického vyžití.

Grado je také plné restaurací, barů, obchůdků a supermarketů, které zajišťují turistům dostatečné zázemí. Vybudováno zde bylo také několik ubytovacích zařízení.

Zajímavé mohou být i výlety do pohoří Sierra de la Granda nebo do městečka Tolinas. Sportovně založení jedinci se mohou vydat také do 20 km vzdáleného Las Caldes, kde se nachází golfové hřiště. Asi 26 km odtud leží město Oviedo, 44 km pak město Gijón a 25 km Avilés.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA