Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cudillero

Cudillero - informace o letovisku

Malá rybářská vesnička Cudillero se rozkládá na asturském pobřeží na severu Španělska. Městečko má nevelký přístav, který je obklopen útesy tvořícími krásnou zátoku.  Zátoka se pyšní průzračně čistou vodou a kotví zde množství rybářských člunů. Cudillero je právem považováno za jedno z nejkrásnějších letovisek celého Španělska.

Jedněmi z největších lákadel jsou úžasné písečné, oblázkové i kamenité pláže. Těmi nejnavštěvovanějšími jsou Playa de Aquilar, Playa de Artedo, Playa de San Pedro a také Playa Concha. Většinou mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně zkušené plavce. Vyzkoušet si zde může celou řadu vodních sportů. Přestože sem ročně přijíždějí davy turistů, zůstává Cudillero poměrně klidným a nedotčeným místem.

Místní obyvatelé žijí v tradičních domcích, které jsou na sobě natěsnány na skále nad přístavem. Tyto terasovitě uspořádané domky hrají všelijakými pastelovými barvami a vkusně zapadají do zdejší krajiny. Na nedalekém útesu se tyčí malý romantický kostelík.

Během procházky po městě nezapomeňte navštívit některou z vyhlášených restaurací, jako je například La Taberna del Puerto stojící u přístavu. Zdejší jídlo je nejen lahodné, ale zároveň také jedno z nejlevnějších. Výborné jsou především pokrmy z čerstvých mořských živočichů a nesmí chybět ani tradiční burčák.

Z Cudillera se můžete vydat do 58 km vzdáleného města Oviedo, které je nejstarším městem křesťanského Španělska.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA