Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nava

Nava - informace o obci

Na severu Asturie se nachází malá vesnice Nava, která se proslavila především výrobou „sidry“, což je typický asturijský nápoj vyráběný z jablek. Sidra zde má takovou tradici, že zde můžete navštívit dokonce i její muzeum a výrobny. Astuřané s hrdostí prohlašují, že nalévání sidry by mohlo být dokonce jejich národním sportem.  V Navě dnes žije okolo 6 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka a řemeslnou výrobou.

Turisté v obci mohou využívat restaurace, bary, supermarkety i menší obchůdky s nejrůznějším zbožím.  Sportovně založení jedinci mohou využívat tenisové kurty nebo veřejné koupaliště.  Nava láká k pobytu jak v létě, tak i v zimě – má totiž ideální polohu nedaleko překrásného pohoří Picos de Europa.

Na své si zde přijdou především milovníci pěší turistiky, horolezectví, ale také náruživí lyžaři či snowboardisté. Vápencový masív Picos de Europa se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. V  krásné přírodě tohoto národního parku žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský. Podniknout zde můžete výlety nejrůznějších délek a náročností.

Odvážlivci se mohou vydat na kanoích po řece Sella. Tato oblast patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších v Asturii. Asi 1 km od Nava se nachází lázně Palacio de la Ferrería z 8. století. Do nich přitéká voda z Fuente Santa. Pěkným výletem je také návštěva nedalekých větrných mlýnů. Přibližně 40 km od Nava se rozkládá vyhlášené golfové hřiště Las Caldas nedaleko Ovieda. Nezapomenutelné jsou také vyjížďky na koních po této krásné a divoké krajině. Jestliže zatoužíte po koupání na úžasných plážích Playa de Villaviciosa, musíte se vydat 24 km směrem na sever.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA