Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Borbolla

La Borbolla - informace o obci

Na severovýchodě asturijské provincie León se rozkládá malá vesnička La Borbolla, která je ze všech stran obklopená divokými vrcholky pohoří Picos de Europa. Vápencový masív Picos de Europa se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. Tento národní park je ideálním místem pro milovníky horské turistiky a horolezectví. V jeho krásné přírodě žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský.

La Borbolla je tak ideálním výchozím místem pro pěší výlety všech délek a náročností. Nabízí také dostatek možností pro zkušené horolezce. Tento jedinečný kraj láká každoročně spousty turistů z celé Evropy. V údolí se navíc nachází živé trhové městečko Potes. Potes je střediskem horolezectví, horské cykloturistiky, plavby na kánoích a pěší turistiky. Najdeme zde obchody připravené na turisty všelijakého zaměření se specializovaným příslušenstvím.

V samotné La Borbolle dnes žije kolem 200 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka a prací v cestovním ruchu. Nedaleko La Borbolly se rozprostírají nádherné písečné pláže, které jsou jako stvořené pro vodní sporty a relaxaci u moře. Jsou lemovány zahradními restauracemi nabízejícími asturijské speciality. 

Přibližně 15 km odtud se nachází městečko Llanes, které se stalo jedním z turisticky nejnavštěvovanějších v oblasti. Pro návštěvníky má připraveno kvalitní zázemí s veškerými službami pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené. Pokud byste se chtěli vydat za poznáním dalších zajímavých míst tohoto kraje, určitě nevynechejte návštěvu Santanderu nebo města San Vicente de la Barguera.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA