Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Talamanca

Talamanca - informace o letovisku

Východně od ibizské metropole Eivissa se v dlouhém zálivu lemovaném písčitými plážemi rozkládá oblíbené turistické letovisko Talamanca. Kromě příjemného prostředí a krásné přírody zde turisté najdou útulné restaurace s místní i mezinárodní kuchyní, bary, diskotéky a četné obchody. Největším lákadlem je však zdejší pláž, která se pozvolně svažuje do Středozemního moře.

Talamanca je situována v jedné z nejpřitažlivějších oblastí na Ibize a je považována za jakési předměstí hlavního města. Do centra je to necelé 2 kilometry. Pobyt zde je vhodný jak pro rodiny s dětmi, pro mladé, seniory, příznivce aktivní i odpočinkové dovolené. Každý si zde najde to své. Samotná Talamanca je spíše klidná a pohodová, ale jelikož leží jen pár kilometrů od hlavního města, potěší i milovníky bujaré noční zábavy a divočejšího nočního života. Do hlavního města se každý večer sjíždějí turisté pomalu z celého ostrova. Spojení je zajišťováno pravidelnou autobusovou linkou, nebo turistickými loděmi. Dojdete však bez problémů i pěšky nebo dojedete na kole.

Písečná pláž v Talamance je cca 900 metrů dlouhá, 30 metrů široká, klidná a obklopená krásnou přírodou. Vzhledem k tomu, že jen pozvolně klesá do moře, je ideální pro vodní radovánky malých dětí. Zátoka je také dobře chráněna před větrem, proto se zde nevyskytují velké vlny. Dále od břehu se v moři objevují kamenité oblasti s řasami. Na pláži jsou návštěvníkům k dispozici lehátka, slunečníky, WC, sprchy, převlékárny, skříňky. Je zde stanoviště záchranářů, půjčovna šlapadel a lodí i kotviště pro lodě. Aktivní jedinci se mohou věnovat řadě vodních sportů, jako je plavání, šnorchlování, potápění, vodní lyžování, parasailing, jízda na vodních skútrech, jízda na "banánu" či plachtění.

Podél pláže vyrostla jen nízká zástavba hotelů a penzionů. Ubytování nabízejí zařízení v různých cenových kategoriích. Z pláže se nabízí úžasný výhled na panorama Eivissy a na druhé straně na výběžek Cap Martinet. Pláž je po celé délce lemována dřevěným chodníkem, podél kterého vzniklo mnoho kvalitních restaurací a barů lákajících na místní speciality. Kromě návštěvy hlavního města se nabízí také výlet do 9 km vzdáleného městečka Santa Eulalia.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA