Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Eulalia

Santa Eulália - informace o letovisku

Santa Eulália je druhé největší město na ostrově Ibiza. Při vjezdu do města se nachází starý aquadukt, jediná římská památka, která se dodnes zachovala na všech Baleárských ostrovech. Toto městečko bylo prvním na Ibize, které dokázalo přilákat zahraniční návštěvníky a tak se v Eulálii a v jejím okolí usídlila početná kolonie zahraničních umělců (zejména malířů) a spisovatelů. Městečko s pohádkově bílým kostelíkem z 16. století - Santa Eulalia des Riu, jak zní celý název města, se nachází na východním pobřeží. V blízkosti je přístav, golfové hřiště a kempink.

Moderní část města, Sa Vila Nova, která se rozkládá kolem pláží a přístavu, je tvořena zejména četnými hotely, restauracemi, bary, kavárnami, butiky apod. Hlavní třídou této části města je Rambla de Santa Eulália, rozlehlá ulice, na níž se v sezóně každý den kromě středy a neděle koná trh s uměleckými předměty, módními šperky a oblečením. Populárním místem, ležícím nedaleko města směrem na sever v Punta Arabí (Es Canar) jsou trhy hippie, které se konají každou středu.

Městečko Santa Eulalia v severovýchodní části ostrova Ibiza žije čilým nočním i denním životem. Mnohé bary, kavárničky a diskotéky jsou připraveny pro návštěvníky z celého světa. V blízkosti se nachází oblíbené golfové hřiště Golf de Roca Llisa.

Původně byla Santa Eulalia klasické město bez žádných hotelů a komplexů. Dnes najdete v centru Santa Eulalia kolem hlavní pěkné nábřežní promenády i pláž, která však doplňuje pouze celkový vzhled nábřeží. Jestliže jste ubytováni poblíž tohoto města a toužíte prošmejdit pár butiků a obchodů, pak je Santa Eulalia pro nákupy vhodné místo.

V případě že už jste dostatečně odpočatí a místní restaurace a pláže vás omrzí, pak můžete vyrazit autobusem na výlet do hlavního města Eivissa (Ibiza), případně použít trajekt na ostrov Formentera. Autobusová doprava jezdí do města Eivissa v častých intervalech. Stejně tak lze vyrazit do okolních pěkných zátok bez davů turistů, kam vás též zaveze autobus.

Letovisko Santa Eulalia je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou. Pokud navštívíte toto výjimečné letovisko, nenechte si ujít procházku po palmové promenádě, která vede až k pobřeží. Santa Eulalia má reputaci toho nejlepšího gastronomického a kulturního střediska na celém ostrově.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA