Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sitges

Sitges - informace o letovisku

Sitges je malé přístavní město rozkládající se na východě španělské provincie Barcelona. Trvale zde žije kolem 21 tisíc obyvatel, ale během hlavní turistické sezóny počet lidí několikanásobně stoupne. Pobřeží je omýváno vodami Středozemního moře a lemováno dlouhými písčitými plážemi. Dnes Sitges patří mezi nejoblíbenější rekreační středisko na celém pobřeží Costa del Garraf a hojně vyhledáváno je rovněž gayi a lesbičkami. Dá se říct, že je nejoblíbenějším gay letoviskem na celé španělské pevnině. Zdejší bary, nudistické a gay pláže tak bývají zaplaveny homosexuály z celé Evropy.

I když se dnes letovisko těší velké oblibě, dokázalo si uchovat svou pohodovou atmosféru a odolávat masovému turistickému ruchu. Nenajdete zde žádné výškové hotely, které by byly doslova nelepeny jeden na druhém. K ubytování slouží malé hotely, penziony, apartmány či studia. Najdete zde nákupní středisko, supermarket, obchody, četné restaurace s místními specialitami, bary, noční kluby a další zábavní podniky.

Pokud si chcete doplnit šatník nějakým zajímavým kouskem, je Sitges tím pravým místem. Nachází se zde množství butiků se značkovým oblečením a s posledními výstřelky módy. Sitges tak láká jak smetánku z nejrůznějších kout světa, tak i nenáročné a zvědavé batůžkáře. Noční život zde totiž pulsuje až do brzkých ranních hodin. Sitges je centrem španělského modernismu v minulosti bylo místem setkávání katalánských umělců i umělců z ciziny. Pro svou atraktivitu je však letovisko na naše poměry poměrně drahé.

Kromě zařízení pro zábavu jsou zde taktéž možnosti sportovního vyžití. Zahrát si můžete golf, tenis, zaplavat v bazénu nebo vyzkoušet některý z vodních sportů. Na výběr máte potápění, plachtění, surfování, vodní lyžování nebo jízdu na vodních skútrech.

Pokud vás zajímá historie této oblastí, vydejte se do muzea Museo del Cau Ferrat, kde jsou vystaveny obrazy a tepaná kování. V minulosti tuto budovu obýval výstřední španělský malíř Santiago Rusinyol žijící v letech 1861 – 1931. Zajímavé je také Museo Maricel, které vzniklo ve staré, ale zrekonstruované nemocnici. Peníze do její obnovy investoval americký milionář Charles Deering.

Oblast v okolí Sitges je známá také pěstováním a produkcí znamenitého sladkého bílého vína. Sitges leží jen půlhodinku jízdy od barcelonského letiště, přibližně 60 km je vzdáleno také město Tarragona. Z dalších menších městeček v okolí jmenujme třeba Castelldefels, Vilanova i la Geltrú a Gava. Přibližně 67 km od Sitges se nachází snad největší zábavní park v Evropě – Port Aventura.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA