Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zarautz

Zarautz - informace o městě

Zarautz je jedním z nejrušnějších měst na severu Baskicka. Leží západně od města Donostia a je součástí řetězce rekreačních středisek.  Může se pochlubit 3 km dlouhou písečnou pláží, která je vyhledávaná především surfaři, protože jim poskytuje ideální podmínky. Každoročně zde dokonce probíhá mistrovství světa v tomto náročném sportu.

Pláž má pozvolné svažování do moře, proto ji ocení také rodiny s dětmi a méně zdatní plavci. Kromě surfování zde můžete vyzkoušet ještě celou řadu dalších vodních sportů. Vybavení pláže by se dalo srovnávat s vyhlášenými plážemi na jihošpanělských pobřežích Costa Brava, Costa del Sol či Costa Blanca.

Avšak obrovskou výhodou pláží v Zarautz je, že nejsou ani během hlavní sezóny přelidněné a vždy zde najdete dostatek soukromí a prostoru pro relaxaci. Navíc ani vybudované ubytovací kapacity nijak nenarušují přírodu a ladí s celkovým vzhledem města. Zarautz je tedy právem považováno za jedno z nejkrásnějších středisek ve Španělsku.

Zarautz je pěkné městečko, které ukrývá starou čtvrť se spoustou historických památek. Najdete zde například věž Luzea pocházející z 16. století, palác Palazio de Narros, vily z 19. století nebo františkánský klášter. Na své si zde tedy přijdou i milovníci historie. Příjemné klima, široké možnosti sportovního vyžití a dobré jídlo sem každoročně přilákají tisíce návštěvníků.

Turisté zde najdou vše potřebné pro strávení příjemné a ničím nerušené dovolené u moře. Nakoupit si mohou v supermarketu nebo několika menších obchůdcích s nejrůznějším zbožím. O vaše hladové žaludky se postarají zdejší vyhlášené restaurace a skleničku dobrého vína si objednejte v některém z četných barů.

Pokud budete chtít poznat další zajímavá místa v této oblasti, vydejte se například do 20 km vzdáleného San Sebastiánu – Donostie, nebo 90 km vzdáleného Bilbaa. Přibližně 12 km daleko leží termální lázně Cestona, kde můžete podstoupit některou léčebnou kůru nebo jen tak odpočívat ve vyhřívaném bazénu. Nedaleko Zarautz je připraveno také golfové hřiště a sportovní aréna. Dalším zajímavým výletem může být návštěva středověké rybářské osady Getarie, která se rozkládá nedaleko zvláštního ostrůvku El Ratón.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA