Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Sebastián - informace o městě

Na severu Asturie se rozkládá stále se rozrůstající a dynamické město San Sebastián, kterému se v Baskicku neřekne jinak než Donostia. Je to hlavní město baskické provincie Guipúzcoa. Město bylo vystavěno kolem zátoky la Concha u ústí řeky Río Urumea. Donostia je považována za jedno z nejbaskičtějších měst ve Španělsku a někdy bývá také nazýváno jako „perla oceánu“.

Původně na tomto místě stávala jen rybářská vesnice, která se však ve 20. století rychle rozrostla v prosperující rekreační město s více než 180 tisíci obyvateli. Hlavním lákadlem jsou pláže Playa de la Concha a Playa de Ondarreta, které patří mezi nejlepší v zemi. U pláže Playa de la Concha stojí zámeček Palacio de Miramar, který svým stylem připomíná spíše Anglii.

Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto si je oblíbily hlavně rodiny s dětmi a nezkušení plavci. Můžete se zde věnovat některému z vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo skútrech.

Město je ze všech stran obklopeno zelenými kopci, které lákají k pěší turistice a výletům do přírody. Centrem města se stala stará čtvrť Parte Vieja, která ožívá především v noci a proslavila se největší koncentrací barů na metr čtvereční.  Staré město se tísní pod vrcholem Monte Urgull, kde se tyčí mohutný hrad a je tvořeno úzkými klikatými uličkami. Hezkou procházkou jsou zejména uličky v Paseo del Muelle. Mezi nejvýznamnější památky patří kostel Santa María s mohutným barokním průčelím a také bývalý dominikánský klášter Museo San Telmo.

Na kopci Monte Iqueldo byl vystavěn zábavní park, kam se dostanete pomocí lanové dráhy. Pokud vyšplháte na kopec Monte Ulía odměnou vám bude jedinečný výhled na město a celý záliv. Podél pláží se v délce 12 km táhne promenáda, která je lemována četnými obchůdky a krámky se suvenýry. 

Děti nejvíce uchvátí návštěva akvária Aquarium, kde mohou pozorovat žraloky, rejnoky a další podmořské živočichy obývající Biskajský záliv. Nedaleko se nachází malý přístav, kde jsou k vidění rybářské lodě, výletní čluny, stojí zde několik rybích restaurací a pravidelně zde probíhají také trhy s čerstvými úlovky z moře. V Museo Naval jsou vystaveny předměty pojednávající o námořnické minulosti města.

Donostia je také známá svým bohatým kulturním životem. Jednou z nejvýznamnějších událostí je zářijový mezinárodní filmový festival, který se zde pravidelně koná již od roku 1952. Jestliže budete chtít poznat další zajímavá místa v této části Španělska, vydejte se například do 100 km vzdáleného Bilbaa.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA