Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Itziar Deba

Itziar Deba - informace o obci

Malá vesnička Itziar Deba se nachází na severu Asturie u ústí stejnojmenné řeky. Trvale zde žije pouze 400 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je zejména zemědělství, chov dobytka a dnes již také turistický ruch. Největším lákadlem je bezesporu krásná a dlouhá písečná pláž, nad kterou se tyčí skalnaté útesy. V minulosti zde stával důležitý přístav, který byl významným dopravním uzlem pro mezinárodní obchod.

Kromě překrásné okolní přírody a písečné pláže nabízí město také četné historické památky, z nichž nejvýznamnější je velkolepý kostel Santa María la Real pocházející z 16. století. Další zajímavou stavbou je například kaple Nuestra Seňora de Itziar či kaplička sv. Roka, ze které se naskýtá nádherný výhled na oceán.

Itziar Deba je díky své poloze ideálním výchozím místem pro různé pěší výlety. Nevynechejte návštěvu údolí Deba a Urola, biskajského pobřeží, pobřeží Guipuzcoana, údolí Oeste Alavés nebo městečka Aramario.

Turisté zde najdou vše potřebné pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené u moře. Nakoupit si mohou v supermarketu nebo několika menších obchůdcích s nejrůznějším zbožím. O vaše hladové žaludky se postarají zdejší vyhlášené restaurace a skleničku dobrého vína si objednejte v některém z četných barů.

Pokud budete chtít poznat další zajímavá místa v této oblasti, vydejte se například do 40 km vzdáleného San Sebastiánu – Donostie, nebo 45 km vzdáleného Bilbaa.  Bilbao prochází od roku 1997, kdy zde bylo vystavěno Muzeum Guggenheim, jakousi renesancí a stalo se tak důležitou kulturní scénou celého Baskicka. Najdete zde mnoho uměleckých galerií, muzeí, divadel a koncertních síní. Nedaleko Itziar Deby se rozkládá jedna z nejznámějších španělských vinařských oblastí – La Rioja.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA