Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kam v srpnu na dovolenou

Zbývají vám ještě dny volna? Vyrazte za teplem do jedné z oblíbených destinací. Pokud milujete sluníčko a opalování, srpen je ideálním měsícem pro dovolenou. Ačkoliv se dny už pomalu zkracují, teploty se pořád udržují nahoře.

A protože září už klepe na dveře a za rohem číhají všechny možné povinnosti, máte poslední příležitost užít si poslední chvilky relaxu, než se vrhnete zpátky do hektického studijního nebo pracovního života. Máme pro vás tři žhavé tipy, kam vyrazit v srpnu na dovolenou.

Mallorca: objevte kouzlo azurových zálivů

Mallorca je jednou nejpopulárnějších turistických destinací ve Středozemním moři. Jedná se o největší ostrov Baleárských ostrovů patřící Španělsku. 

Mallorca leží v mírně subtropickém pásmu, což znamená, že zimy jsou mírné a vlhké s nejnižší teplotou okolo 10 °C. Léta jsou naopak suchá s nejvyššími teplotami okolo 33 °C.

Hlavní turistické atrakce

Nejnavštěvovanější jsou oblasti Alcúdia, Cala d’Or a samozřejmě také hlavní město Palma de Mallorca, jehož hlavní dominantou je jedna z největších katedrál v Evropě, gotická katedrála La Seu. Za návštěvu stojí také gotický hrad ze 14. století, Castell de Bellver či klášter Lluc.

Kam v srpnu na dovolenou
Katedrála, Palma de Mallorca

Mallorca kromě historických míst nabízí také mnoho přírodních krás. Vydejte se objevovat zákoutí pohoří Serra de Tramuntana, které je zapsané v UNESCO. Pokud vás horská turistika neláká, ale chcete přesto utéct do klidu přírody, navštivte přírodní rezervaci Mondragó.

Počasí v srpnu

Srpen je na Mallorce nejteplejším měsícem. Průměrné teploty během dne se pohybují kolem 30 °C, ale mohou být i vyšší. V noci si užijete příjemných teplot okolo 20 °C.

Proč navštívit Mallorcu

Mallorca je vyhledávána pro svou rozmanitost. Vydejte se objevovat krásné pláže, azurové zálivy, malebné přístavy, nádhernou přírodu a historická místa. Narazíte zde na mnoho kouzelných středověkých vesniček, které vás nalákají tradičními suvenýry i kuchyní.

Více informací naleznete v průvodci Mallorcou.

Sardinie: archeologie, skalnaté útesy a průzračné moře

Sardinie je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři a nachází se na západ od italského pobřeží. Hlavním městem je Cagliari, které turisty láká zejména svými historickými památkami a úžasnou architekturou. Sardinii se někdy přezdívá Smaragdový ostrov nebo Karibik Středomoří.

Kam v srpnu na dovolenou
Cagliagri, Sardinie

I na Sardinii panuje středomořské subtropické klima s horkými a suchými léty a mírnou zimou. V létě teploty přesahují 30 °C, v zimě se pak drží v průměru okolo 15 °C.

Hlavní turistické atrakce

Navštivte archeologické naleziště Nuraghi zapsané na seznamu UNESCO nebo přírodní rezervaci Gennargentu. Za přírodou můžete vyrazit také do údolí Valle di Lanaittu. Prozkoumejte krasové jeskyně a užijte si úžasných výhledů na pohoří Supramonte. Oblíbeným místem je starobylé městečko Alghero. Nedaleko něj leží další hojně navštěvovaná atrakce – mys Capo Caccia patřící mezi nejkrásnější přírodní scenérie v celém Středomoří. 

Kam v srpnu na dovolenou

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem, teploty dosahují až 32 °C. Výjimkou ale nejsou ani dny s teplotami až přes 40 °C. Pravděpodobnost srážek je v srpnu téměř minimální, stejně tak se pravděpodobně nesetkáte s oblačným počasím.

Proč navštívit Sardinii

O Sardinii se často říká, že je to ostrov protikladů. Na jedné straně máte luxusní destinaci s úžasnými plážemi a průzračným mořem, na straně druhé odlehlé horské oblasti udržující tradici pastevectví. Ostrov proto nabízí nespočet zajímavých míst, které stojí za návštěvu a navíc je známý svou pohostinností a přátelským přístupem místních.

Více informací naleznete v průvodci Sardinií.

Albánie: skrytý klenot Balkánu

Albánie se nachází na Balkánském poloostrově na východním pobřeží Jaderského moře. Sousedí s Řeckem, Severní Makedonií, Kosovem a Černou Horou. Hlavním městem je Tirana. Jedná se o zemi, ve které najdete nejen krásné pláže a malebnou přírodu, ale také spoustu historických památek.

Kam v srpnu na dovolenou

Albánie patří do subtropického pásma. V nižinách a na pobřeží je středomořské klima s mírnými deštivými zimami a horkými léty. Ve vnitrozemí v horských oblastech jsou teploty nižší, v zimě často sněží.

Hlavní turistické atrakce

Hlavní město Tirana nabízí nespočet kulturních památek a historických zajímavostí. Osmanskou architekturu můžete objevovat třeba ve městě Gjirokastër. Historií nabitá je také oblast okolo starověké pevnosti Butrint. Za aktivním odpočinkem vyrazte do jednoho z 12 národních parků. Mezi ty nejznámější patří Albánské Alpy nebo Llogara na Albánské riviéře.

Kam v srpnu na dovolenou
Gjirokastër, Albánie

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem. Průměrná teplota přes den je mezi 30-35 °C. V noci pak čekejte teploty kolem 20-25 °C.  

Proč navštívit Albánii

Ačkoliv se popularita Albánie jako turistické destinace pomalu zvyšuje, stále se jedná trochu o skrytý poklad nabízející jedinečnou kombinaci nedotčené přírody, kulturního bohatství a pohostinnosti místních obyvatel. 

Více informací naleznete v průvodci Albánií.

 

Článek byl zobrazen 870 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA