Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golf na Kanárských ostrovech - Lanzarote

Ve vodách Atlantského oceánu se na ploše 845 km2 rozkládá ostrov Lanzarote, který je nejsevernějším a nejvýchodnějším ze všech Kanárských ostrovů. Jeho tvář v minulosti formovala silná sopečná činnost, proto dnes jeho povrch na mnoha místech připomíná měsíční krajinu. Právě unikátnost zdejší krajiny je jednou z věcí, které na ostrov přitahují davy turistů.

Právě na Lanzarote je nejvíce patrná blízkost vyprahlé Afriky, břehy „černého“ kontinentu jsou vzdáleny pouhých sto kilometrů. Neopakovatelnou krásu místní přírody dokazuje i fakt, že bylo v roce 1993 celé Lanzarote zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a vyhlášeno chráněnou přírodní rezervací. Stopy sopečné činnosti, která ostrov formovala před tisíci lety, jsou patrné dodnes. Například v národním přírodním parku Timanfaya je k vidění lávové pole, které vzniklo během sopečných erupcí v letech 1730 – 1736. Pokud se vydáte na prohlídku ostrova s průvodcem, dokáže vám, jak je zdejší podzemí stále ještě činné. K ostrovu Lanzarote patří také Chinijské souostroví situované severně, které je unikátním přírodním parkem.

Golf na Lanzarote

Ostrov Lanzarote je o dost klidnější než ostatní ostrovy spadající do Kanárského souostroví. Ještě před pár desítkami let bylo hlavním způsobem obživy místních obyvatel zemědělství, chov dobytka a také rybolov. V současnosti pochází většina zisků Lanzarote z cestovního ruchu. Lidé sem přijíždějí za koupáním, relaxací na plážích, poznáváním, ale také za sportovním vyžitím. Na ostrov se často pořádají golfové zájezdy, tento sport totiž skvěle těží z lanzarotského vulkanického terénu. I když bylo na ostrově zatím otevřeno jen jedno golfové hřiště, profesionální i amatérští hráči si zde přijdou na své a dovolená na Lanzarote pro ně bude tím pravým.

Golf na Lanzarote

Jediný golfový areál, který se na Lanzarote nachází, nese název Golf Costa Teguise a rozprostírá se na úpatí starého vulkánu, v blízkosti turistického střediska Costa Teguise. Hráči si mohou během hry užívat překrásných výhledů na vody Atlantiku a kochat se typickou ostrovní krajinou. O design tohoto osmnáctijamkového hřiště par 72 o délce 5842 metrů se zasloužil architekt John Harris, který umně využil vulkanického podloží a jednotlivé části hřiště rozmístil mezi rozdílné lávové útvary. S výstavbou hřiště se začalo v roce 1978 a slavnostně otevřeno bylo o dva roky později.

Golf na Lanzarote

Hřiště v Costa Teguise ohromí hráče barevným kontrastem mezi červenočernou lávou, azurovými vodami moře a zelení hracích ploch. Jedinečnou kulisou je nedaleký horský masív. Při prvním pohledu na hřiště vás napadne, že jde o svěží oázu uprostřed nehostinné pouště. Hřiště je totiž osázeno třemi tisíci palmami, což je neskutečné množství. Doplňují jej také četné kaktusy a fíkovníky.

Golf na Lanzarote

V minulosti již zdejší golfové hřiště několikrát hostilo golfové turnaje s mezinárodní účastí. Skvělý zážitek ze hry si odnesou jak pokročilí, tak i začínající golfisté. Členitý terén a nejrůznější vulkanické útvary na hřišti však vyžadují přesnou a velmi soustředěnou hru. Golfisté mohou na zdejších 18 jamkách hrát individuálně i ve skupinách, kdo má zájem, může se přihlásit do školy golfu nebo krátkého kurzu pod vedením zkušených hráčů. Po náročné hře si můžete zajít odpočinout do stylové restaurace El Palmeral, která je situována na vulkanických terasách nad mořem. 

- jap -
Foto: lanzarote-golf.com

Další články o Kanárských ostrovech
Golf na Kanárských ostrovech - La Gomera
Golf na Kanárských ostrovech - Gran Canaria

Článek byl zobrazen 19 472 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA