Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golf na Kanárských ostrovech - Fuerteventura

Asi sto kilometrů od pobřeží Afriky leží podlouhlý ostrov Fuerteventura, který je nejdelším ze všech Kanárských ostrovů a také jejich nejteplejší oblastí. Rozkládá se na ploše 1 659 km2 a vytvořila jej před mnoha miliony let vulkanická činnost. Díky příjemnému klimatu, krásné přírodě a možnostem vyžití je ideálním místem pro celoroční rekreaci.

Fuerteventura je ostrovem nekonečných pláží, azurových vod Atlantského oceánu, stálého slunečního svitu a úžasné relaxace. Každoročně sem přijíždějí turisté z celého světa, aby v tomto malém ráji zapomněli na starosti všedních dní a užívali si odpočinku. Díky svým zlatavým a bělostným písečným plážím je mnohými označován za „ostrov nejkrásnějších pláží Atlantiku“. Celkem jich na ostrově najdete okolo sto padesáti.

golf na ostrově Fuerteventura

Jelikož se ostrov potýká s nedostatkem vody, je jeho povrch z větší části pustý a vyprahlý. V turistických letoviscích však návštěvníky obklopují palmy, květiny a spousta vysazené zeleně. Krajina Fuerteventury působí velmi exoticky a je na ní patrný vliv nedaleké Afriky. Vyprahlé stepi se střídají s kopci, pouštními dunami, rozlehlými pláněmi a strmými skalami. Přestože na první pohled působí Fuerteventura dost nehostinně, bylo na ní vyhlášeno hned 13 chráněných přírodních rezervací. 

golf na ostrově Fuerteventura

Díky skvělým větrným podmínkám se Fuerteventura stala místem, které vyhledávají vyznavači nejrůznějších vodních sportů, zejména tedy windsurfingu a kitesurfingu. Ale nemusíte být zrovna milovníkem vodních sportů, abyste si pobyt na ostrově dostatečně užili. Fuerteventura nabízí úžasné možnosti také golfistům. Celkem se na ostrově nachází pět golfových hřišť, na nichž najdete umělá jezírka, kopce i písečné duny, které ochraňují před všudypřítomným větrem. Vybrat si můžete také z pestré nabídky golfových zájezdů na tento konkrétní ostrov.

Jandia golf
Foto: Jandía golf course

Fuerteventura nabízí tato golfová hřiště:

Fuerteventura Golf Club

V oblasti zvané Antigua, ve městečku Caleta de Fuste se na ploše 1 500 000 m2 rozkládá golfový areál Fuerteventura Golf Club, který vybudoval světově uznávaný architekt Juan Catarimeau. Ten při plánování hřiště bral ohled na fakt, že hru bude značně ovlivňovat vítr. Z tohoto důvodu jej vybudoval na dosti rozlehlé ploše, průměrný green má rozlohu 614 metrů čtverečních a fairwaye jsou až 50 metrů široké. Toto 18 jamkové hřiště par 70 s délkou 6124 metrů spadající pod Fuerteventura Golf Club bylo otevřeno v roce 2002 a stalo se prvním golfovým hřištěm ostrova. Obtížnost jamek je různá, vždy je však díky mírnému severnímu vánku a množství vodních překážek zaručena velmi zajímavá hra. Jakmile vítr zesílí, stane se hra opravdovým oříškem i pro zkušené golfisty. 

Stránky resortu - www.fuerteventuragolfclub.com

Golf Club Salinas de Antigua

Nedaleko Fuerteventura Golf Clubu se rozkládá další osvědčené hřiště v Golf Club Salinas de Antigua. Společně tato dvě hřiště tvoří největší zatravněnou plochu ostrova. Hřiště v Salinas de Antigua navrhnu Manolo Piňero. Rozkládá se na ploše 21 450 m2 a jeho povrch je tvořen malými vyvýšeninami a písečnými dunami, které jej chrání před větrem a oddělují jej od pouštních území a čtyř jezer. Hřiště je 18 jamkové par 70 s délkou 5409 metrů. Jamky jsou rozmístěny tak, aby byla dokonale procvičena technika a také strategické schopnosti hráčů. Hřiště bylo otevřeno teprve v roce 2007 a jde tak o jedno z nejmladších golfových hřišť na Kanárských ostrovech.

Stránky resortu - www.salinasgolf.com

Salinas Golf

Las Playitas Golf

Teprve před pár lety, konkrétně 1. 1. 2007 bylo otevřeno 18 jamkové golfové hřiště Las Playitas Golf s parem 70, které zahrnuje také šestijamkovou golfovou akademii. V blízkosti městečka Gran Tarajal a zátoky Las Playitas jej vybudovala známá skotská designérská společnost. Svažuje se od pobřežních hor až k Atlantskému oceánu a doplňují ho vzájemně propojená jezírka. Vzhledem k tomu, že je hřiště poměrně nové, jsou jeho greeny a další hrací plochy v dokonalém stavu. Díky množství překážek nabízí Las Playitas Golf náročnější hru vyžadující zkušenost a přesnost.

Stránky resortu - www.playitas.net

Las Playitas Golf

Academia de Golf la Pared

Pokud chcete zapracovat na hře v písku, navštivte golfovou akademii v La Pared. Na výuku tohoto „umění“ se zde specializují. Tato malá golfová škola byla jako první a jediné hřiště postavena v jihozápadní části ostrova Fuerteventura. Nachází se v oblasti La Pared, pouhých 45 minut od letiště a 7 minut od Costa Calma. Najdete zde 18 jamkové hřiště par 70 dlouhé 6049 metrů. Prvních 9 jamek slouží pro trénink jakékoliv situace, jsou totiž situovány v lávovitém terénu s písečnými bunkery. Hřiště je ideální pro začátečníky, kteří se v akademii mohou naučit základům a udělat první golfové krůčky. Vhodné je také pro pokročilé hráče, kteří si zde mohou vylepšovat svou techniku.

Jandía Golf Club

Úplně nejnovějším hřištěm na Fuerteventuře je Jandía Golf Club, který byl otevřen v roce 2008. Tento areál se nachází na jižním pobřeží ostrova, asi 15 kilometrů od letoviska Costa Calma, 85 kilometrů od letiště a okolo 100 kilometrů od hlavního města Puerto del Roasario. Autorem zdejšího golfového hřiště je designér Ron Kirby, který dokázal na 335 tisících metrech čtverečních vytvořit hřiště plné jezírek, bunkerů a úzkých greenů. To vše je zasazeno do původní sopečné krajiny doplněné kanárskými palmami, mezi horami a vodami Atlantiku. Toto 18 jamkové hřiště s parem 72 a délkou 3049 metrů zaručuje velmi atraktivní hru. Celkově jej lze zařadit mezi středně náročná hřiště, ovšem pokud zesílí vítr, stane se opravdovou zkouškou i pro profesionály.

Stránky resortu - jandiagolf.com

Jandía golf course

- jap -

Golf na Kanárských ostrovech - Tenerife
Golf na Kanárských ostrovech - Lanzarote
Golf na Kanárských ostrovech - La Gomera
Golf na Kanárských ostrovech - Gran Canaria

Článek byl zobrazen 14 448 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA