Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa Brava - Divoké pobřeží

Costa Brava neboli Divoké pobřeží se táhne v délce cca 220 kilometrů podél severovýchodního pobřeží Španělska, v oblasti Katalánska. Jde o jednu z nejkrásnějších částí španělského pobřeží, kde se nádherné písečné pláže střídají se skalnatými útesy, o které se tříští vlny Středozemního moře. Každoročně sem za sluncem přijíždějí desetitisíce turistů.

Costa Brava začíná severně od Barcelony a táhne se až směrem ke španělsko-francouzským hranicím. Na jihu pak přechází v oblast známou jako Costa del Maresme. Název Costa Brava získalo pobřeží již na počátku 20. století. Jako první tuto část Španělska označil tímto jménem katalánský básník a novinář Ferrán Agulló, kterého inspirovala členitost zdejší krajiny.

K rozvoji turistiky začalo na „Divokém pobřeží“ docházet v 60. a 70. letech 20. století, kdy zde byly vystavěny první rekreační centra, jako je Lloret de Mar. V současnosti jde o jednu z hospodářsky nejvyspělejších oblastí v zemi, jejíž příjmy plynou právě z rozvinutého turistického ruchu. Celá Costa Brava je lemována hotelovými komplexy nejrůznějších kategorií a poskytuje dokonalou síť služeb, nepřeberné možnosti zábavy a spoustu přírodních krás. Turisté, kteří tuto oblast již navštívili, se sem rádi vrací.


Foto: Blanes

Na své si zde přijdou především milovníci moře, slunce a písečných pláží. Kromě rozlehlých pláží v Costa Brava naleznete také romantické zátoky s menšími klidnými plážemi, které poskytují ničím nerušený odpočinek. I když je toto pobřeží navštěvováno především právě kvůli skvělým plážím, najdete zde mimo jiné také spoustu historických památek, turistických atrakcí a zajímavostí. Nejznámějšími městy jsou Lloret de Mar, Blanes, Tossa de Mar, Roses či Platja d´Aro. Všechna letoviska mají dokonale propracovanou strukturu. Najdete v nich velké množství obchodů, restaurací, kavárniček, akvaparků, kolotočů a dalších atrakcí.

Lloret de Mar

Lloret je nejznámějším a nejnavštěvovanějším letoviskem v oblasti Costa Brava. Bylo vystavěno v blízkosti skalnatých útesů a lemují jej krásné široké pláže z hrubozrnného písku. Původně se zde nacházelo jen malé rybářské městečko, které se však postupem času proměnilo v živé centrum plné elegantních obchodů, které je lemováno pěší zónou s množstvím taveren a barů. Pokud tedy máte rádi místa, kde to žije, bude pro vás Lloret de Mar tou pravou volbou. Možnosti zábavy jsou zde opravdu nepřeberné a letovisko díky tomu přitahuje návštěvníky všech věkových kategorií. Širokou paletu večerní zábavy doplňuje ještě velký zábavní park a nedaleký vodní park. Za klidnější část letoviska je považováno Fenals, které má vlastní písečnou pláž a je obklopeno zelení. Centrum je odtud vzdálené jen několik stovek metrů.


Foto: Lloret de Mar

Blanes

Největším a také nejjižněji položeným městem na Costa Brava je Blanes, kde žije okolo 40 tisíc obyvatel. Předností této destinace je 4 kilometry dlouhá písečná pláž, která má pozvolný vstup do moře. Hodně sem proto jezdí rodiny s dětmi, rodiče mohou bez obav nechat své potomky cachtat v moři. Podél pláže se táhne promenáda, která je zakončena v samotném centru města. Odtud se nabízí úchvatná podívaná na jachetní přístav, který vznikl pod velkou skálou příkře spadající do moře, která tvoří celému Blanes krásnou kulisu. Blanes se může pochlubit krásným zachovalým historickým centrem, jež má atraktivní polohu na úpatí hory Sant Juan, ze které se nabízí nádherný výhled do okolí. Staré město je protkáno úzkými uličkami, které ukrývají zajímavé obchůdky a také malá náměstíčka, na nichž se pravidelně konají trhy s rybami, ovocem, zeleninou nebo květinami. Večer se nabízí návštěva některého místního baru, restaurace nebo diskotéky. V blízkosti Blanes je možné navštívit dvě botanické zahrady či vodní svět Marineland.


Foto: Blanes

Tossa de Mar

Jedním z velmi oblíbených letovisek na Costa Brava je také Tossa de Mar, kde žije okolo 5 tisíc obyvatel. Tato původně rybářská vesnice se začala rozvíjet až v 90. letech 20. století a i dnes nabízí klid a pohodovou atmosféru. Městečko se může pochlubit bohatou historií, což dokazují i četné památky včetně dominantních pozůstatků hradu a opevnění. Staré centrum města je protkáno sítí úzkých uliček a k jeho nejvýznamnějším památkám patří kostel San Vicente. Za návštěvu stojí také místní galerie a městské muzeum. Podél zálivu se táhnou pláže Playa Gran, El Codolar a La Bauma, které poskytují kompletní turistický servis. Na moři se můžete věnovat celé řadě vodních sportů, jako je třeba potápění, plachtění, surfování, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Souběžně s pobřežím vede pěkná promenáda lemovaná krámky a obchůdky se suvenýry, oblečením, šperky i keramikou. Ubytování v Tossa de Mar poskytují velké hotelové komplexy, ale najdete zde i kemp.


Foto: Tossa de Mar

Roses

Na jihu poloostrova Cap de Creus je v širokém zálivu s krásnými písečnými plážemi situováno příjemné městečko Roses, které patří k nejstarším v regionu a uchovává množství zajímavých památek. Nabízí však také pestré možnosti zábavy, rekreace a vodních sportů. Oplývá bohatým kulturním životem a láká také gurmány a všechny milovníky dobrého jídla. Proslulo totiž vynikajícími rybími restauracemi, které jsou vyhlášené široko daleko. Roses je v současnosti jedním z nejvyhledávanějších letovisek na pobřeží Costa Brava.

Platja d´Aro

Pokud chcete pocítit dotek luxusu, navštivte mondénní letovisko Platja d´Aro, které nabízí vše, po čem může plážový turista toužit. Rozkládá se totiž u nádherné písečné pláže a nabízí tak koupání v průzračně čistých vodách Středozemního moře. Kromě hlavní pláže se zde však nachází ještě několik menších zátok se soukromými romantickými plážemi, ke kterým je možné se dostat po pěší stezce. Kromě nesčetných vodních sportů se v Platja d´Aro věnovat také golfu nebo si vyzkoušet horolezectví. K nedalekým ostrovům Medas, které oplývají bohatým podmořským životem, se vydávají zase milovníci potápění. Centrum města je plné barů, restaurací, kaváren a diskoték – je zaměřeno především na turisty. Žádné historické památky zde nečekejte. Toto letovisko je možné doporučit náročnějším hostům, kteří nemají hluboko do kapsy.

- jap -

Předchozí články ze Španělska:
Sevilla - srdce Andalusie
Na pouti do Santiaga
Salamanca
San Cristóbal de la Laguna
Elche - palmové srdce Evropy

Článek byl zobrazen 16 666 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA