Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castropodame

Castropodame - informace o obci

V severozápadní části španělské autonomní oblasti Castilla y León se nachází menší obec Castropodame. Ta je právem považována za jednu z nejkrásnějších v této oblasti. Pyšní se totiž množstvím historických památek a cenných pamětihodností. Je totiž situovaná na významné poutní cestě vedoucí do Santiaga de Compostela.

Pokud tuto malinkou vesnici s 1850 obyvateli navštívíte, rozhodně se zde nebudete nudit. Na turisty zde čeká hned několik zajímavých lokalit, které stojí za to vidět. Navíc zde bylo vybudováno kvalitní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích i zábavních zařízení, proto si zde můžete užít příjemnou a pohodovou dovolenou se vším komfortem. Je zde několik obchodů s potravinami i suvenýry, supermarket, restaurace i četné bary. Obec se nachází v nadmořské výšce 750 metrů a poskytuje tak krásný výhled na okolní krajinu.

Mezi velká turistická lákadla patří zříceniny templářského zámku Castillo de los Templarios, který byl vybudován původně jako klášter ve 13. století. Úchvatný je rovněž barokní kostel San Andrés s bazilikou Nuestra Seňora de la Encima postavená v renesančním slohu. Jestliže máte k dispozici auto, vydejte se za poznáním do dalších měst tohoto regionu.

Asi 14 km na severovýchod leží městečko Ponferrada a přibližně 100 km je vzdáleno přitažlivé a rušné město León s četnými památkami.  Ve městě Astorga můžete navštívit katedrálu a palác El Palacio de Gaudí. Ve vzdálenosti 10 km se rozprostírá přehrada Barcena. Mezi přírodní zajímavosti patří údolí Silencio, které nabízí nespočet možností výletů.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA