Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Riocerezo

Riocerezo - informace o obci

Poklidná vesnice Riocerezo se rozkládá na severovýchodě provincie Burgos, v oblasti Castilla y León. Díky nadmořské výšce 991 metrů poskytuje skvělý výhled na okolní krajinu. V obci, která v posledních letech zažívá značný rozvoj v oblasti cestovního ruchu, dnes žije kolem 650 obyvatel.

Vesnička se může pyšnit překrásnou katedrálou, jejíž návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nadšeni zde budou jak milovníci historie, tak i běžní turisté, kteří se rádi kochají hezkými věcmi. Mezi významné kulturní památky řadíme také barokní kostel Iglesia de Santa María z 16. století a kostel Iglesia de San Juan Bautista. Oblast je proslulá také výrobou kvalitních vín. Světového věhlasu dosáhlo například zdejší víno la Ribera del Duero.

Pokud si rádi hrajete golf, jistě vás potěší 10 km vzdálené golfové hřiště. Nedaleko Riocereza se rozkládá významné archeologické naleziště Atapuerca, kde byly nalezeny nejstarší lidské ostatky v Evropě. Pokud máte k dispozici auto, vydejte se do 10 km vzdáleného Burgosu, kterému dominuje impozantní katedrála, jež byla vyhlášena za kulturní dědictví lidstva.

Návštěvníci si ve vesničce mohou užívat komfortu, je pro ně připraveno vše, co potřebují k pohodové a ničím nerušené dovolené. Nakoupit si mohou v supermarketu, obchůdcích s potravinami a základním zbožím. Četné restaurace a bary lákají k ochutnávce místních specialit.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA