Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salobreňa

Salobreňa - informace o letovisku

Na jihu provincie Granada se rozkládá menší obec Salobreňa. Je situována v samém srdci Andalusie, na pobřeží Costa Tropical, které po celý rok láká svým příjemným klimatem. Městečko bylo vystaveno na kopci, kterému dominuje velmi zachovalý arabský hrad z 16. století. Pokud vystoupáte až do jedné z věží pevnosti, otevře se před vámi úchvatný výhled do okolí a na celé město. Krajina je poseta bílými malebnými domky, mezi nimiž se proplétají úzké starobylé uličky se spoustou obchůdků se suvenýry.

Salobreňa má jedinečnou polohu, na jedné straně si můžete užívat koupání v teplých vodách Středozemního moře a na straně druhé pozorovat zasněžené vrcholky pohoří Sierra Nevada. Na své si tak přijdou také aktivnější turisté, kteří se mohou vydat na pěší výlet do hor, nebo si protáhnout tělo na kole. Pokud si však chcete užívat jen lenošení na pláži, k dispozici je vám místní Playa de Guardia. Pláž je velmi klidná, s pozvolným svažováním do moře a lemována rostoucí třtinou. K rušnějším plážím patří pláž La Charca a Playa del Peñón. V Salobreňi si užijí milovníci vodních sportů, kteří se zde mohou věnovat například potápění, rybaření, windsurfingu či paraglidingu. Ani další sporty však nepřijdou zkrátka, pravidelně se zde konají utkání v tenise, volejbale, plážovém volejbale i cyklistické závody.

Jestliže se zajímáte o historii a pradávné kultury, neměli byste vynechat návštěvu místního historického muzea Villa Salobreňa, kde vás seznámí s celou 6 tisíciletou historií města. Turistům je ve městě k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové a bezproblémové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, restaurace, bary i podniky s večerní zábavou. Letovisko není přelidněné, což uvítají především lidé, kteří si sem přijeli odpočinout od ruchu velkých měst a každodenního shonu.

Když budete chtít poznat další zajímavá místa této oblasti, vydejte se třeba do 16 km vzdáleného Almuňécaru. Navštívit však můžete i Granadu nebo městečko Motril.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA