Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benicássim

Benicássim - informace o letovisku

Letovisko Benicássim je jedním z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa del Azahar. O titul nejlepších pláží soupeří Benicássim již od konce 19. století se sousedním střediskem Peňíscola. V minulosti si zde bohaté valencijské rodiny kupovaly a stavěly honosná letní sídla, čímž daly tomuto místu jakýsi dotek luxusu. V dnešní době je obyvatelstvo z 80 % tvořeno Španěly, jezdí sem mnoho lidí z Madridu, Valencie a Castellónu.

Mezi největší lákadla oblasti samozřejmě patří zdejší písčité pláže táhnoucí se v délce až 6 km. Užívat si zde můžete relaxace a lenošení na pláži, aktivnější jedinci mohou vyzkoušet některý z vodních sportů, jako je třeba surfing, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Na své si ve zdejší průzračně čisté vodě přijdou i vyznavači šnorchlování a potápění. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Pláže jsou navíc ideální pro malé děti a nepříliš zdatné plavce, protože mají pozvolný vstup do teplého Středozemního moře.

Benicássim leží ve slunné oblasti se stálým a mírným podnebím, proto je skvělým místem pro celoroční rekreaci. Kromě pláží si zde můžete užívat radovánek v místním bazénu, akvaparku, zahrát si tenis nebo golf na 18 jamkovém golfovém hřišti. Návštěvníkům je zde k dispozici několik obchodů, supermarket, restaurací, barů i podniků s večerní zábavou.

Turisticky přitažlivé je však i vnitrozemí. Pokud se vydáte na jeho prohlídku, přibližně po 6 kilometrech byste měli dojít do oblasti Desierto de las Palmas. Tam narazíte na horské pásmo Serra de Les Santes, v němž je ukrytý překrásný karmelitánský klášter.

Z Benicássimu je zajištěno pravidelné autobusové spojení do okolních letovisek a městeček, jako je například Torreblanca, Peníyscola, Almassora či Castello de la Plana. O něco vzdálenější je pak Valencie, jejíž návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA