Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pontedeume

Pontedeume - informace o obci

Na severu španělské Galicie se nachází menší obec Pontedeume, která se během letní sezóny stává vyhledávaným cílem turistů. Je situována na úpatí hory Breamo a kolem se rozprostírá krajina posetá mírnými kopci, kde panuje typické mírné klima. Velkou výhodou Pontedeuma je také poloha nedaleko rybářského přístavu, kde se táhnou dlouhé písečné pláže. Pro návštěvníky Galicie je Pontedeume takovým malým přímořským rájem, kde najdou vše potřebné pro pohodovou a ničím nerušenou dovolenou u moře.

V obci dnes žije kolem 9 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je převážně rybolov a práce v turistickém ruchu. Tradiční galicijskou kuchyni můžete ochutnat v některé z místních restaurací a na skleničku dobrého vína si zajít do baru. Pokud rádi nakupujete, oceníte řadu obchůdků i supermarkety nabízející veškeré zboží. Městečkem protéká řeka Eume, která se mísí se slanými vodami Atlantského oceánu. Další řeku Ares pak tvoří směsice obou těchto vod.

Do dnešních dní se dochovalo historické centrum města, které na vás dýchne jedinečnou středověkou atmosférou. Tepnou Pontedeuma se stala ulice Calle Real, která jej rozděluje na 13 městských čtvrtí. Je lemována typickými galicijskými tavernami, jídelnami, obchůdky a krámky, tzv. galerías. Vyhlášeným barem je Compostela a Bar Brasilia, jehož místní specialitou je ohřátý likér. Mezi nejvýznamnější památky patří kostel sv. Jakuba z 18. století, městská radnice či původní strážní věž „torreón“. Kdysi zde stával palác Palacio de Andrade, jež byl pojmenován po místním feudálovi.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA