Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

O Grove

O Grove - informace o lokalitě

Na severozápadě španělské Galicie se v provincii Pontevedra nachází poloostrov O Grove, na kterém leží stejnojmenná  rybářská obec. Náleží do správního celku Rías Baixas a dnes zde žije kolem 11 tisíc obyvatel. Městečko se proslavilo výjimečnou nabídkou ryb, plodů moře a mořských živočichů.

Místní specialitou jsou škeble „mariscos“, slávky jedlé a ústřice, proto nevynechejte návštěvu některé místní restaurace, kde vám je rádi připraví. Na své si zde tedy přijdou i nároční gurmáni. Každoročně v říjnu zde probíhají slavnosti mořských plodů s ochutnávkami místních specialit. O Grove bývá někdy nazýváno také jako „Ráj mořských plodů“.

Neporušená příroda poloostrova láká k rekreaci, jelikož není dosud poznamenaná masovým turismem. Uchovává si tak své jedinečné kouzlo a narazíte zde na přátelské a pohostinné lidi.  Zdejší písčité pláže mohou přecházet ve skaliska a jsou lemovány borovými lesy. S poloostrovem je spojen mostem nedaleký ostrůvek A Toxa, který je známý jako lázně. V lázeňských budovách si můžete vychutnat koupel v bazénu nebo podstoupit některou z léčebných procedur. Milovníci golfu ocení rozlehlé golfové hřiště.

V přístavu O Grove se můžete věnovat nejrůznějším vodním sportům, podniknout můžete rovněž výletní jízdy na katamaránu, dobové plachetnici či na lodi. Nedaleko města máte možnost navštívit akvárium, kde jsou k vidění živé ryby ve svém přirozeném prostředí. Návštěvníkům je tak přiblížen podmořský život v oblasti Galicie.

Jestliže máte k dispozici auto, zajeďte si do 30 km vzdáleného města Pontevedro nebo do Sanxenxa. Asi 5 km od O Grove se nachází pláž Playa A Lanzada.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA