Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Foz

Foz - informace o letovisku

V galicijské správní oblasti Rías Altas se na pobřeží Lugo rozkládá malebná obec Foz, která se může pyšnit jak přírodním tak i historickým bohatstvím. Turisty sem přitahují zejména krásné písečné pláže a koupání v Atlantském oceánu. V obci s 10 tisíci obyvateli najdete četné obchody, supermarket, restaurace i bary. Pro turisty je zde přichystáno kvalitní zázemí v podobě ubytovacích kapacit.

Foz se může pyšnit nesčetnými písečnými plážemi, které lákají k relaxaci, vodním radovánkám a nejrůznějším sportům. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Atlantského oceánu. Nejnavštěvovanější pláží je As Catedrais, kde jsou k vidění působivé skalnaté útvary. Okolní nedotčená krajina láká k četným procházkám a dlouhým výletům.

Historicky významné jsou pozůstatky z období, kdy toto území obývali Keltové. Ve Fozu stojí bazilika San Martin de Mondonedo, která je údajně nejstarší v celém Španělsku. Nezapomeňte navštívit také kostel sv. Jakuba z Foz a mnoho dalších jedinečných církevních staveb. Město se proslavilo také svou výtečnou gastronomií, která je zaměřena převážně na ryby a mořské plody.

Pokud máte zájem poznat další zajímavá místa v Galicii, vydejte se autem do 140 km vzdálené La Coruňi. Přibližně 80 km odtud leží také město Lugo, 20 km zase Río de Ribadeo. Krásným výletem je rovněž návštěva malebné vesničky Viveiro.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA