Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cambados

Cambados - informace o letovisku

Cambados je poklidná rybářská obec ležící v Galicijské oblasti Rías Baixas na severozápadě Španělska. V městečku, které je situováno na úpatí hory Sierra de Barbanza, dnes žije kolem 14 tisíc obyvatel. Návštěvníkům poskytuje veškeré potřebné zázemí a služby a umožňuje tak strávení pohodové a ničím nerušené dovolené.

Dominantou města je palác Pazo de Fefiňanes a zajímavý je rovněž kostel San Benedict. Celé Cambados je architektonicky, historicky i kulturně významná lokalita, nacházejí se zde také četná archeologická naleziště. Díky výhodné poloze můžete z města podnikat pěkné výlety do okolí. V létě sem přijíždí davy turistů, kteří touží poznat typickou Galicii.

K aktivním pěším výletům lákají nedaleké hory a k lenošení u moře zase nedaleké neobydlené ostrovy Illas Cíes. Na nich si můžete užívat bílých písečných pláží, které jsou olemovány borovými lesy. Zdejší nedotčená příroda se stala domovem a útočištěm pro mnoho druhů vzácných mořských ptáků.

Pokud si pronajmete auto, můžete se vydat do krásného města Santiago de Compostela, jež je vzdáleno přibližně 60 km. Santiago de Compostela je hlavním městem španělské autonomní oblasti Galicie. Nejvýznamnější památkou je katedrála sv. Jakuba, jež se stala cílem proslulé Svatojakubské pouti. V roce 1985 bylo město zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA