Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bueu

Bueu - informace o letovisku

V západní části španělské Galicie leží známé letovisko Bueu spadající pod oblast Rías Baixas. V této původně rybářské obci dnes žije kolem 13 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je kromě rybolovu z velké části také cestovní ruch. Pro turisty je zde připraveno dostatečné zázemí v podobě ubytovacích kapacit, restaurací, barů, obchodů a supermarketů.

Největším lákadlem této vesnice jsou krásné přírodní pláže, které lákají ke koupání a relaxaci u Atlantského oceánu. Mezi nejznámější pláže patří Agrelo nebo Lapamán. Bueu se proslavilo také vynikající kuchyní, proto si zde na své přijdou také gurmáni a milovníci tradiční gastronomie. Krásná okolní krajina je porostlá bujnými lesy a protkána místními řekami, jako je Pontevedra a Aldán. Bueu patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších středisek Galicie také pro své stálé klima.

Celá tato oblast se pyšní četnými historickými a architektonickými památkami. Ukázkami kulturního dědictví jsou četné kostely, kláštery a mlýny. Nevynechejte návštěvu romantického kostela Iglesia de Cela. Pokud do Bueu zavítáte, neměli byste si nechat ujít náboženské slavnosti La Virgen del Carmen a El Corpus Christi.

Díky výhodnému umístění je Bueu ideálním výchozím místem pro poznávání dalších zajímavých lokalit v této části Španělska. Přibližně 20 km odtud leží zajímavé prázdninové středisko Pontevedra a asi 30 km největší galicijské město Vigo. Doporučuje se navštívit také ostrov Ons.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA