Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Huelva

Huelva - informace o letovisku

V jihozápadním cílu Španělska, v oblasti Andalusie se na pobřeží Costa de la Luz rozkládá město Huelva. Je hlavním městem stejnojmenné provincie a žije v něm asi 150 tisíc obyvatel. Město bylo vystavěno na soutoku řek Tinto a Odiel a jeho historie sahá až do 3 tisíciletí před Kristem. Huelva se proslavila v minulosti tím, že právě ze zdejšího přístavu Palos de la Frontera vyplouval na svou první objevnou výpravu do Indie mořeplavec Kryštof Kolumbus.

Huelva byla v minulosti sídlem Féničanů, Římanů, Vizigótů i Arabů, v roce 1257 dobyl město král Alfons X. Upomínkou na všechny tyto národy jsou nejrůznější památky, najdete zde například zříceniny římského akvaduktu, historické budovy církve Sanctuario de Nuestra Señora de la Cinta z počátku 15. století a kostel Iglesia de la Concepción ze století šestnáctého. Nachází se zde i katedrála La Merced, která se může pochlubit pěknou renesanční fasádou. 

V porovnání s jinými jihošpanělskými městy nepatří Huelva mezi (co se týče památek) nejbohatší města. Samozřejmě zde najdete mnoho upomínek na slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba. Přístav, z něhož v roce 1492 objevitel vyplouval, je i dnes velmi významný, vyváží se z něj rudy a ryby. Město je totiž zaměřeno především na chemický průmysl a rybolov. Místní přístav je tak jedním z nejvyužívanějších v celém Španělsku a ryby odtud zásobují trhy mnoha španělských měst.

Samotné centrum města je poměrně rušné, plné obchodů, kaváren, restaurací a barů. Z hlediska gastronomie vyniká Huelva mnoha andaluskými specialitami, které byste při návštěvě rozhodně měli ochutnat. Vybrat si můžete z nespočetného množství ryb i plodů moře, za ochutnávku stojí také kvalitní andaluská vína. Město potěší milovníky golfu, v okolí se totiž rozkládá hned několik skvělých osmnáctijamkových golfových hřišť, jako například Isla Canela Golf, Islantilla Golf, Golf Nuevo Portil či Golf Dunas de Doňana.

Do Huelvy mnoho turistů nezavítá, Andalusie má totiž mnohá větší lákadla, přesto toto přímořské město stojí za prohlídku. Jelikož Huelva leží asi 90 kilometrů jihozápadně od hlavního města Andalusie Sevilly, přijíždějí sem hlavně sevillané, kteří si chtějí odpočinout od ruchu metropole. V blízkosti Huelvy se rozkládají močály Odiel a přírodní park Parque Moret, který je nazýván zelenými plícemi Huelvy. Daleko to není ani do Národního parku Doňana. Pobřeží je lemováno krásnou pláží Playa de Matalascaňas.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA