Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Rompido

El Rompido - informace o letovisku

Na pobřeží Andalusie se v provincii Huelva nachází malá rybářská vesnice El Rompido, která je jedním z nejklidnějších a nejméně turisticky dotčených míst na Costa de la Luz. Daří se jí tak uchovat si původní atmosféru starých časů a návštěvníci zde mohou poznat tu pravou Andalusii, to pravé Španělsko.

El Rompido je situováno asi 8 kilometrů od města Cartaya, u ústí řeky Río Piedras do moře. Tato oblast je chráněná a nazývá se Flecha del Rompido. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží v celé Andalusii. Řeka Piedras zde vytvořila rozsáhlá slaniska a její břehy jsou lemovány borovými háji a písečnými dunami. Celá tato bažinatá oblast protnutá řekou Piedras byla prohlášena chráněnou přírodní rezervací s názvem Paraje Natural Marismas del Río Piedras y Flecha del Rompido (zkráceně Marismas del Rompido). Je domovem pro celou řadu rostlinných a živočišných druhů. Do rezervace se dostanete po pěšině vedoucí k majáku, který je dominantou této části pobřeží.

El Rompido se však proslavilo skvělým golfovým resortem, který byl vybudován asi kilometr od samotného centra vesničky. Golfové hřiště je vlastně obklopeno bažinatou krajinou rezervace Marismas del Rompido. Vznikla zde dvě 18 jamková hřiště – severní a jižní, ze kterých se naskýtají nádherné výhledy na Atlantský oceán. Krása přírody obklopuje golfisty na každém kroku. Pro severní hřiště jsou typické široké fairwaye, jižní osmnáctka je složená ze dvou technicky odlišných devítek. Na obou hřištích najdete udržované fairwaye, kvalitní greeny a služby na úrovni.

Výhodou golfového resortu je, že se nachází na velmi klidném místě, daleko od civilizace. Samotná vesnička El Rompido nabízí jen několik obchodů a barů lemujících pobřeží. Přímo v golfovém resortu vyrostla řada hotelových komplexů poskytujících návštěvníkům dostatečné zázemí a vše potřebné pro trávení dovolené.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA