Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chipiona

Chipiona - informace o letovisku

Chipiona je město nacházející se v Andalusii, v části zvané Costa de la Luz. Je to místo, kde si každý najde to své – dá se zde odpočívat na krásné pláži, věnovat se řadě sportů či jen tak sedět s přáteli. Město bylo oblíbeným cílem již v 19. století, kdy se zde nacházely námořní lázně. A svou atraktivní tvář neztratilo ani dnes.

Jedná se o poměrně malé městečko, počet stálých obyvatel se pohybuje okolo 18 tisíc. Název města je odvozen od starobylého majáku u řeky Guadalquivir, jehož autorem je Quinto Servilius Cipión.
Jelikož se jedná o dlouholetý oblíbený cíl turistů, je zde velice vysoká turistická vybavenost. Ubytování je možné sehnat jak v levnějších, tak také v luxusních pětihvězdičkových hotelech.

Chipiona se pyšní několika krásnými plážemi. Pláže jsou čisté, pokryté jemným bílým pískem a nabízejí jak čilý ruch, tak také klid a soukromí. Záleží jen na vás, co si vyberete. Nejznámějšími plážemi oblasti jsou Playa de la Regla, Playa del Camaron, Playa la Ballen a další.

Nejstarší stavbou oblasti je již zmíněný maják. S výškou 69 metrů se jedná o největší maják ve Španělsku a o třetí největší maják na světě.  Za jasného dne se vám z vrcholku majáku nabídne kouzelný pohled na celé širé okolí. Dalšími architektonickými památkami je například klášter (The Monastery of  Nuestra Señora de Regla) či hrad (Chipiona Castle).

Kromě opalování a prohlížení památek se můžete rovněž věnovat různým sportům, například golfu, surfingu, plachtění, windsurfingu či kitesurfingu.

Místní restaurace nabízejí řadu skvělých pokrmů a to především z mořských plodů. Ve městě se každoročně konají nejrůznější karnevaly. Hlavní karneval se koná v průběhu ledna a února. V tu dobu jsou ulice plné barevných kostýmů, vůně jídla a tónů hudby.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA