Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oliva

Oliva - informace o letovisku

Na východě regionu Valencia se na pobřeží Costa del Azahar rozkládá přímořské městečko Oliva. Je přitažlivé zejména svou dlouholetou historií, která je spojena především s nadvládou Arabů. Dokladem jsou četné archeologické nálezy, které byly objeveny v zátoce mezi citrusovými háji.

Městečko Oliva se proslavilo také svými populárními náboženskými slavnostmi, jako jsou Moros y Cristianos, Carneval, Semana Santa nebo Fallas. Návštěvníkům je v obci k dispozici snad vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, butiky s oblečením, bary, diskotéku, večerní zábavu i pamětihodnosti. V místních skvělých restauracích musíte ochutnat výbornou valencijskou paellu.  Každý pátek se zde navíc koná trh, kde si můžete nakoupit čerstvou zeleninu a ovoce.

Na své si zde přijdou milovníci golfu, na které zde čeká rozlehlé hřiště Oliva Nova Golf. Zahrát si můžete také tenis, minigolf nebo si půjčit kolo a vydat se na cyklistický výlet do okolí. Skvělé podmínky jsou zde také pro vodní sporty, potápění a pěší turistiku. Směrem na jih od Oliva najdete přírodní chráněnou oblast Matjal de Oliva, kde je k vidění množství druhů cizokrajných a vzácných rostlin.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Alicante, které je vzdáleno 100 km směrem na severovýchod. Přibližně 75 km na jih leží Valencie. Pravidelné autobusové spojení má Oliva také se zajímavými letovisky Gandía, Dénia a Pego.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA