Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Son Bou

Son Bou - informace o letovisku

Son Bou je krásné prázdninové středisko na ostrově Menorka. Nejdelší písečná pláž na Menorce se nachází na jihu ostrova, jmenuje se Son Bou a měří přes dva kilometry. Velká část pláže je vyhrazena nudismu, ostatně ten má na ostrově, stejně jako ve Španělsku obecně, zelenou. Ve vrcholném létě panuje v okolí Son Bou, ve zdejších hotelích, restauracích, nákupních centrech a zábavních podnicích čilý ruch.

Sladkovodní mokřiny s věncem písečných dun jsou specifikem ostrova. Jde o pobřežní oblasti zasahující až dva kilometry do vnitrozemí s mnoha rozličnými druhy života ve svém přirozeném prostředí. Na východě je to Es Grau, na severu Son Saura, Tirant, Cavalleria, Pregonda, Pilar a La Vall, na jihu Son Bou.

Jižní část ostrova je rozbrázděna širokými stržemi tzv. barrancs, které voda vyhloubila do vápence a které končí půvabným pobřežím s rozlehlými plážemi. Obzvlášť můžeme doporučit pláže Cala en Porter, Arenal de Son Bou, Sant Tomás a Santa Galdana při ústí Algendaru. Jeskyně Cales Coves sloužily dříve jako pohřebiště.

Mezi pláží Son Bou a rekreačním zařízením Sant Jaume se rozkládá mokřina Marisma de Son Bou. Mokřina je napájena ze dvou malých potůčků a je důležitým biotopem pro různé tažné a vodní ptáky, kachny a plazy. Má značný ekologický význam, na který důrazně upozorňují menorští ochránci přírody.

Přírodní krásy ostrova

Na kole objevíte tajnosti ostrova, které zůstávají autoturistům a plážovým povalečům zcela skryty. Provedou poutníka po pobřeží přes skalní útesy, skrze opuštěné zátoky a kolem písečných dun, polorozpadlých strážních věží a větrem zkoušených majáků, zavedou jej k panenským plážím i k jeskyním. Bujné lesní porosty borovic a dubů se střídají se šťavnatými loukami a vřesovišti, téměř robinzonské zátoky lákají k táboření.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA