Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ciutadella

Ciutadella - informace o letovisku

Ciutadella patří k nejnavštěvovanějším destinacím ostrova Menorka. Toto historické centrum ostrova si dodnes uchovalo atmosféru starých středověkých měst. Historické jádro se šlechtickými paláci, katedrálou, radnicí a malebnými uličkami bylo prohlášeno za národní kulturní památku.

Ciutadella, druhé největší město na ostrově a hlavní město jeho západní části, založili Kartáginci. Za Maurů bylo hlavním městem ostrova do té doby, než je Angličané ze strategických důvodů přeložili do Maó (Mahón). Biskupské sídlo a katedrála jsou však nadále v Ciudadele.

Město s dominantní katedrálou a mnohými šlechtickými paláci přímo dýchá historií. Určitě vás okouzlí malebnými úzkými uličkami, které se městečkem klikatí. Obelisk na Bornu upomíná na vandalský vpád Turků ve stejné době, kdy i piráti udržovali obyvatele středomořských ostrovů v neustálém strachu.

Ciudadela je slavná svým městským svátkem – Festes de Sant Joan. Jezdci na menorských koních se utkávají v nejrůznějších soutěžích a turnajích ve staré části města. Oslavy se konají v předvečer svátku sv. Jana Křtitele. Je to jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších svátků celého Španělska a váže se k němu celá řada lidových obyčejů.

Milovníkům nočního života doporučujeme okolí přístavu, kde je větší koncentrace barů a diskoték. Určitě navštivte sklípek La Guitarra, kde sympatická a vstřícná obsluha nosí na stůl ta nejlepší tradiční mallorská a menorská jídla.

Pobřeží v přístavu Ciutadella je většinou kamenité, v blízkosti města se však nachází řada menších pláží, na které existuje autobusové spojení. Pláže v okolí Ciudadely, jako je Cala Santandria, Cala Blanca nebo Cala Morell, nabízejí návštěvníkům kromě krásné krajiny i nádherně čistou a průzračnou vodu. U některých pláží vyrostla v posledních letech menší turistická centra s obchody, bary a restauracemi.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA