Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cala Morell

Cala Morell - informace o letovisku

Cala Morell se nachází asi 8 km severovýchodně od Ciutadelly na skalnatém severním pobřeží Menorky. Největší zajímavostí jsou umělé jeskyně poblíž obce, jež byly obydleny v prehistorickém období.

Ke Cala Morell patří samozřejmě turisty vyhledávané a nepostradatelné restaurace, supermarkety a bary. Nachází se zde krásná krajina lákající k výletům do okolí a pláž s malým přístavem jachet s kotvištěm pro menší čluny.

Vzhledem k tomu, že archeologický výzkum ostrova má zatím krátkou historii, máte šanci stát se při prozkoumávání ostrova objevitelem skrytých tajemství dějin. Neměli byste však vynechat již odkryté stavby i celé kyklopské vesnice jako třeba v Trepuco či Son Catlar, zcela zachovalou pohřební komoru Naveta d´es Tudons, Torralba d´en Salort – zbytky prehistorické vesnice s dokonale zachovalou taulou nebo pohřebiště Calas Coves a Cala Morell.

Nejvýznamnějšími nálezy jsou tzv. taulas – útvary z obrovských kamenných desek seskupovaných tak, že horizontální deska spočívá na jiné desce vertikálně umístěné. Na jejich významu se vědci zatím nedokázali sjednotit.

Většina apartmánů a letních domků v Cala Morell jsou rozeseta po úbočí. Nedaleko náměstí Placa del Maestro Juan Manín na začátku obce uvítá návštěvníky monument stylizované tauly.

Z Cala Morell se dají podnikat hezké vycházky - třeba směrem na východ podél pobřeží do Vall de Algaiarens.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA